AD Zetatrans, Logističke usluge, Podgorica, vodeći pružalac logističkih usluga u Crnoj Gori, osnovan 1965., a od 2008. u sastavu Intereuropa Kopar koncerna, oglašava potrebu za pozicijom:

CARINSKI DEKLARANT
(mjesto rada Podgorica)

Opis posla:

  • Prijem i obrada dokumentacije za potrebe obavljanja nekog od carinskih postupaka;
  • Analiza predmeta, priprema, popunjavanje i podnošenje carinske deklaracije carinskom organu, popunjavanje i podnošenje druge dokumentacije ( inspekcije, atesti, analize ) za potrebe carinjenja;
  • Kontakt sa klijentima i obavještavanje o svim neophodnim pitanjima i procedurama za sprovođenje nekog od carinskih postupaka;
  • Kontakt sa carinskim organom i prisustvovanje neophodnim kontrolama robe i dokumentacije;
  • Informisanje kolega iz drugih sektora o fazama i okončanju carinskog postupka;
  • Prijem, obrada i rješavanje reklamacija klijenata;
  • Odlaganje i arhiviranje predmeta.

Uslovi:

  • Zahtijeva se minimum IV stepen stručne spreme;
  • Minimalno 3 godine radnog iskustva na poslovima carinjenja robe;
  • Poznavanje svih carinskih postupaka, spoljnotrgovinskih propisa i Zakona o PDV-u;
  • Informatička pismenost i osnovno znanje engleskog jezika.

Nudimo:

  • Dinamično i stimulativno radno okruženje;
  • Mogućnost profesionalnog razvoja karijere i dalje usavršavanje;
  • Rad u stabilnoj međunarodnoj poslovnoj organizaciji.

Ukoliko ste zainteresovani i smatrate da ispunjavate navedene uslove, molimo Vas da nam pošaljete Vašu biografiju putem opcije KONKURIŠITE NA OGLAS.

* Napomena: Kako biste uvećali šanse za ulazak u najuži krug kandidata veoma je bitno da što detaljnije i sadržajnije ispunite sva polja navedena u aplikativnoj formi, dodate CV na engleskom jeziku kao i prateća dokumenta koja mogu biti od značaja za datu poziciju (sertifikate, propratno pismo, preporuke i slično).