Finansijska institucija sa sjedištem u Podgorici, oglašava sljedeće slobodno radno mjesto:

GLAVNI TREZORISTA - TREASURY

Opis zaduženja:

  • Praćenje i nadzor svih bankarskih transakcija na računima banke;
  • Koordinacija, kontrola i vršenje poslova u vezi sa snabdijevanjam gotovinom blagajni i trezora;
  • Priprema svih potrebnih izvještaja vezanih za gotovinu i gotovinske ekvivalente u skladu sa uputstvima ili odlukama finansijske institucije;
  • Organizacija aktivnosti u vezi primanja, provjeravanja ispravnosti i pohranjivanja novca, drugih vrijednosti i dokumentacije u trezor;
  • Kontrola dnevnog stanja vrijednosti u trezoru te usklađenje sa analitičkim računima;
  • Kontrola ispravnosti novčanica (podobnost, autentičnost, sumnja na falsifikat i slično);
  • Praćenje prijema, čuvanja, pakovanja i rukovanja hartijama od vrijednosti;
  • Rukovanje ključevima/šiframa trezora;
  • Informisanje rukovodstva o svim promjenama vezanim za razvoj poslovanja sa gotovim novcem i gotovinskim ekvivalentima;
  • Učešće u pripremi i izmjeni internih akata vezanih za poslovanje sa gotovim novcem i gotovinskim ekvivalentima;
  • Koordinacija poslovanja u vezi oštećenog ili pohabanog novca;
  • Monitoring poslova u vezi prevoza gotovine i drugih vrijednosti;

Uslovi:

  • VSS;
  • Obavezno prethodno radno iskustvo u oblasti bankarstva na istim/sličnim poslovima od minimum 3 godine;
  • Napredno znanje engleskog jezika;
  • Napredno poznavanje rada na računaru (MS Office);
  • Poznavanje standarda i propisa o radu finansijskih i bankarskih institucija;
  • Analitičnost, usmjerenost na detalje, preciznost.

Svi zainteresovani kandidati koji smatraju da zadovoljavaju navedene uslove svoje prijave za biografijom i propratnim pismom mogu poslati putem opcije KONKURIŠITE NA OGLAS.

Na razgovor će biti pozvani samo kandidati koji budu dio užeg izbora. Nepotpune prijave se neće uzeti u razmatranje.