Jedan od vodećih distributera robe široke potrošnje sa izuzetno razvijenom maloprodajnom mrežom u Crnoj Gori, raspisuje oglas za poziciju Menadžer nabavke / Category manager (neprehrana). Ukoliko ste u potrazi za novim profesionalnim izazovima, imate razvijene organizacione sposobnosti i kreativni ste, prijavite se za poziciju:

Menadžer nabavke / Category manager (neprehrana)
Mjesto rada: Podgorica
Broj izvršilaca: 1

Opis posla:

  • praćenje i analiza tržišta;
  • definisanje uloge, strategije i ciljeva kategorije;
  • razvoj dugoročne strategije za kategorije proizvoda;
  • analiza tržišta, konkurencije i potrošača u okviru svoje robne grupe;
  • predlaganje aktivnosti i preuzimanje odgovornosti za svoj prodajni asortiman;
  • kreiranje i definisanje pravila i načina izlaganja robe;
  • definisanje učešća određenog artikla u okviru prodajnih pozicija;
  • organizovanje i postavljanje pozicija artikla u okviru svoje kategorije;
  • prati kretanja kategorije u odnosu na ostale u kompaniji;
  • analiza cijena i uslova nabavke i izvještavanje o njima neposrednom pretpostavljenom;
  • vođenje računa o konkurentnosti cijena u odnosu na konkurenciju;
  • analiza, kontrola i izvještavanje o postojećem stanju, zalihama i obrtu;
  • kontinuirano praćenje realizacije planiranog prometa, zarade, zaliha, vanrednih prihoda i definisanje aktivnosti za ostvarivanje KPI ciljeva;
  • izvještavanje o prodaji i profitu;
  • ugovaranje i prikupljanje inputa za promotivne aktivnosti sa dobavljačima (akcije, sekundarne pozicije, promocije i degustacije)
  • saradnja sa dobavljačima, pregovaranje i aktivno učešće u ugovaranju nabavke robe.

Uslovi:

  • Stručna sprema: SSS/VSS
  • Dvije godine radnog iskustva na poslovima nabavke
  • Posebna napomena: potrebno poznavanje proizvoda neprehrane (tekstil, pokućustvo, kućni tekstil, sezonski neprehrambeni asortiman)

Profil traženog kandidata:

  • Izražena komunikativnost i sklonost ka timskom radu
  • Visoka orijentacija na rezultate i potrebe kupaca
  • Analitičke sposobnosti i strateško razmišljanje
  • Samoinicijativnost
  • Visoke organizacione sposobnosti
  • Profesionalnost

Benefiti:

  • Mogućnost dobre zarade
  • Mogućnost napredovanja
  • Rad u stabilnoj kompaniji

Ukoliko smatrate da Vaš profil odgovara navedenim uslovima, prijave sa biografijom pošaljite na e-mail adresu, sa naznakom za koju poziciju konkurišete: andrija.draganic@hrpartners.me ili putem opcije KONKURIŠITE NA OGLAS.

Rok za prijavu: 28.10.2021.
Za poziciju će biti razmatrani samo oni kandidati koji ispunjavaju uslove.