U cilju ispunjenja razvojnih planova i obezbjeđenja cjelovitih logističkih usluga želimo da unaprijedimo naš tim sa posvećenim, predanim i vrijednim ljudima.

Ukoliko želite da radite u sigurnoj i pozitivnoj radnoj atmosferi, prepoznajete se i ispunjavate navedene uslove, prijavite se na konkurs za poziciju:

Carinski deklarant

Mjesto rada: Nikšić

Opis posla:

  • Prijem i obrada dokumentacije za potrebe obavljanja nekog od carinskih postupaka.
  • Analiza predmeta, priprema, popunjavanje i podnošenje carinske deklaracije carinskom organu, popunjavanje i podnošenje druge dokumentacije ( inspekcije, atesti, analize ) za potrebe carinjenja.
  • Priprema, obrada, slanje dokumentacije i deklarisanje u pojednostavljenim carinskim postupcima.
  • Kontakt sa klijentima i obavještavanje o svim neophodnim pitanjima i procedurama za sprovođenje nekog od carinskih postupaka.
  • Kontakt sa carinskim organom i prisustvovanje neophodnim kontrolama robe i dokumentacije.
  • Informisanje kolega iz drugih sektora o fazama i okončanju carinskog postupka.
  • Prijem, obrada i rješavanje reklamacija klijenata.
  • Odlaganje i arhiviranje predmeta.

Uslovi:

  • Zahtjeva se minimum IV stepen stručne spreme.
  • Minimalno 3 godine radnog iskustva na poslovima carinjenja robe.
  • Poznavanje svih carinskih postupaka, spoljnotrgovinskih propisa i Zakona o PDV-u.
  • Informatička pismenost i osnovno znanje engleskog jezika.
  • Posjedovanje licence za zastupanje pred organima carinske službe je prednost.

Nudimo:

  • Dinamično i stimulativno radno okruženje.
  • Mogućnost profesionalnog razvoja karijere i dalje usavršavanje.

Zainteresovani kandidati svoje biografije mogu slati putem opcije KONKURIŠITE NA OGLAS.

* Napomena: Kako biste uvećali šanse za ulazak u najuži krug kandidata veoma je bitno da što detaljnije i sadržajnije ispunite sva polja navedena u aplikativnoj formi i dodate prateća dokumenta koja mogu biti od značaja za datu poziciju (sertifikate, propratno pismo, preporuke i slično).