Generalni menadžer hotela / Voditelj hotelskog poslovanja
(Bosmal Arjaan by Rotana, Sarajevo, Bosna i Hercegovina)

Broj kandidata: 1.
Lokacija: Sarajevo

OPIS POSLA:
Tražimo dinamičnog i vrlo praktičnog hotelijerskog stručnjaka.Kao Generalni menadžer hotela ili Voditelj hotelskog poslovanja, Vi ste zaduženi za organizovanje i rukovođenje radom hotela, kreiranje godišnjeg budžeta i poslovnog plana, nadgledanje razvoja i izvršenja marketinških planova, odobravanje i kontrolu prodajne strategije i akcionih planova, održavanje kontakata sa važnijim/ključnim klijentima i institucijama od društvenog i poslovnog značaja radi unapređenja poslovanja hotela, te osiguravanje kvalitetnih informacija i usluga kako postojećim, tako i novim klijentima.

Vaša će uloga uključivati ključne odgovornosti kao što su:
  • Organizovanje i rukovođenje radom hotela, kao i uska saradnja sa voditeljima službi i odjela, te ostalih radnika,
  • Kreiranje godišnjeg budžeta i poslovnog plana hotela i odgovornost za sprovođenje i ispunjenje istog,
  • Osiguravati razvoj strateških marketinških politika i taktičkih planova prodaje kako bi se postigao
  • maksimalni prihod,
  • Nadgledati razvoj i izvršenje marketinških planova, te raditi na uvećanju prihoda, RevPAR i nivoa popunjenosti na način da se predviđaju i planiraju promjene na tržištu,
  • Odobravanje i kontrola provedbi prodajne strategije i akcionog plana,
  • Donošenje konačnih odluka o cijenama smještaja i ostalih hotelskih usluga, te preuzimanje odgovornosti za iste,
  • Nadgledanje pružanja hotelskih usluga gostima kako bi se osigurala blagovremena reakcija i
  • usiguranje da se u cijelom hotelu poštuje kvalitet i standardi usluga, te rad na unapređenju i
  • usčinkovito rješenje za sve zahtjeve i žalbe gostiju,
  • Opostavi istih,
  • Podsticanje razvoja pozitivne radne atmosfere za sve kolege i njihovo savjetovanje kroz formalne i neformalne sastanke i diskusije,
  • Donošenje odluka za poboljšanje poslovanja kako bi se ojačao hotel i lojalnost brendu,
  • Saradnja sa davateljem franšize.
USLOVI KANDIDATA:
  • Adekvatno znanje i razumijevanje hotelskog tržišta je neophodno.
  • Idealni kandidat trebao bi imati 5 godina iskustva na rukovodećim poslovima u struci i radu u nekom od internacionalnih hotelskih lanaca, diplomu VSS, dobro poznavanje engleskog jezika, poznavvati
  • rad na računaru, te  imati  izvrsne  komunikacijskee vještine, kako usmene, tako i pismene.
  • Trebali biste biti dinamični pregovarač sa instinktom za detalje i sposobnošću vođenja do rješenja. Posjedovati snažnu komercijalnu orijentaciju sa širokim poslovnim razumijevanjem i vještinama, kako biste se usredotočili na ključna pitanja sa pažnjom na detalje i tačnost informacija.

Prijave slati na email: elma.misic@rotana.com ili putem opcije KONKURIŠI NA OGLAS.