Orbico Crna Gora je deo Orbico Grupe koja je prvi distributer u Evropi, osnovana 1987. Organizovani smo u tri divizije: FMCG, Beauty i turizam i distribuiramo veliki broj svjetski poznatih brendova. Pobjeda u našem poslu zahteva fleksibilnost i ulaganje u razvoj ljudi.
Naš način je učiniti to svim srcem i sa punom predanošću.
Našem timu je potreban:
Agent prodaje ulja i maziva (Komercijalista za ulja i maziva)
Odgovornosti:
• Unapređenje prodaje i ispunjenje specifičnih ciljeva u regionu za koji je odgovoran

Opis posla:
  • Odgovoran je za ostvarenje prodajnih planova u okviru zadatih kupaca
  • Odgovoran je za organizacija terenskog rada i prisustvo na terenu od minimum 4 dana nedeljno,
  • Stalno praćenje, ispunjenje planova prodaje i razvoj kupaca koje vodi
  • Upozoravanje na pad prodaje kod pojedinih kupaca koje vodi i preduzimanje određenh mjera u cilju poboljšanja prodaje kod istih
  • Vodi kvalitetnu bazu kupaca i potencijalnih bazu novih kupaca i radi na otvaranju istih
  • Vrši prodaju u skladu sa pravilima firme: kredit limit kod kupca, garancije plaćanja, stanje potraživanja pri izdavanju nove robe i sl.
  • Brine se o ispunjavanju godišnjih ciljeva prodaje po kupcima
  • Poznaje ciljeve, strategije, mogućnosti i potrebe svojih kupaca
  • Dogovara sa kupcima rabate, uslove dostave, sredstva za promociju, prodajne aktivnosti u skladu sa strategijom razvoja firme
  • Dogovora preporučeni asortiman i plan i program pozicioniranja brandova kod kupaca
  • Analizira prisutnost proizvoda kod kupaca, analizira konkurenciju i preduzima adekvatne aktivnosti
  • Predlaže svom nadređenom promene asortimana u ponudi i kod kupaca, a u skladu sa budžetima i ciljevima firme
  • Brine se i održava optimalan nivo zaliha kod kupaca u skladu sa implementacijom što šireg asortimana proizvoda
  • Odgovoran je za postizanje ciljeva naplate, kontroliše plaćanje kupaca, predlaže nove strategije u slučaju poteškoća sa naplatom
  • Kontroliše pozicioniranje i upotrebu promotivnog materijala kod kupaca
  • Aktivo sarađuje sa tehničkim licem, logistikom i marketingom
  • Obavlja radne zadatke izdate od strane nadređenog, u skladu sa ciljevima razvoja firme
  • Pravovremeno informiše nadređene o svemu uočenom, a što može uticati na poslovne planove i ciljeve firme
  • Održava urednim svoje radno mjesto, uredno arhivira poslovnu dokumentaciju
  • Brine se o čistoći osnovnih radnih sredstava i radnog okruženja
  • Brine se da su radna sredstva i postupci rada u skladu sa sigurnosnim, zdrastvenim i požarnim propisima
  • Po potrebi učestvuje u organizaciji popisa
Uslovi:
  • Minimum SSS
  • Vozačka dozvola B kategorije (aktivan vozač)
  • Poznavanje engleskog jezika
  • Rad u MS Office-u
  • Vješt u organizaciji posla i prioriteta
  • Poželjno iskustvo u prodaji
  • Poželjne osobine koje kandidati treba da posjeduju:
  • Motivisanost, energičnost i elokventnost
  • Sposobnost izvršavanja zadataka u rokovima
  • Snažna radna etika i lični integritet
  • Tačnost, ažurnost, sistematičnost, odgovornost
  • Spremnost na timski rad
Nudimo:
  • Rad u dinamičnom timu
  • Priliku za razvoj i napredovanje
Ukoliko ste zainteresovani za navedenu poziciju, molimo Vas da se prijavite putem linka:
ili putem opcije KONKURIŠITE NA OGLAS.