Crnogorska komercijalna banka AD Podgorica
Raspisuje oglas za radno mjesto:

Ekspert za baze podataka i poslovnu inteligenciju u Odjeljenju za osnovne bankarske aplikacije

Uslovi:
  • VSS; Tehnički ili drugi odgovarajući fakultet
  • Minimum 3 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
  • Napredno poznavanje Oracle RDBMS, PL/SQL, MS SQL Server
  • Napredno poznavanje PL/SQL-a i/ili drugih programskih jezika
  • Napredno poznavanje razvojnih alata (Oracle Forms & Reports, PL/SQL Developer, Oracle BI EE, Oracle Discoverer)
  • Napredno poznavanje alata za nadgledanje i optimizaciju rada baza podataka (Oracle EE Cloud Control)
  • Napredno poznavanje Operativnih sistema (Unix Based, Microsoft Based)
  • Dobro poznavanje MS Office paketa
  • Znanje engleskog jezika

Opis posla i odgovornosti:

  • Administracija baze podataka
  • Održavanje i nadogradnja baze podataka za potrebe testiranja kao i za potrebe produkcionog rada
  • Primjena patcheva i preporuka za instalaciju/izmjenu postojećeg database softvera
  • Obezbjeđivanje podrške softver inženjerima i sistem analitičarima pri svakodnevnom radu
  • Nadgledanje performansi baza podataka, aktivnih aplikacija i optimizacija SQL upita
  • Praćenje, razvoj i primjena novih tehnologija u dizajnu baza podataka, novih verzija baza, novih verzija razvojnih alata
  • Kreiranje rezervnih kopija (backup-a), rekonstrukcija podataka (restore)
  • Integracija baze i postojećeg aplikativnog rješenja sa drugim sistemima
  • Upravljanje sistemima za DWH I BI
  • Projektovanje, razvoj i održavanje sistema za izvještavanje i Data warehouse sistema
  • Pomoć poslovnim službama Banke u dijelu implementacije modela za poslovnu inteligenciju
  • Realizacija akcionih planova za ispunjenje revizorskih preporuka u dijelu nadležnosti Odeljenja
  • Pripremanje predloga u procesu IT nabavki
  • Učestvovanje u pisanju i ažuriranju tehničke dokumentacije koja opisuje informacioni sistem Banke u nadležnosti Odeljenja
  • Po potrebi, učestvovanje u pisanju i ažuriranju procedura i upustava vezanih za proces razvoja informacionog sistema banke u nadležnosti Odeljenja
  • Definisanje i kontrola ispunjenja ugovorenih SLA parametara koji se odnose na aplikativna rešenja
  • Obavljanje svih poslova iz nadležnosti Odjeljenja, kako redovnih tako i vanrednih, u skladu sa procjenom direktno nadređenog i u skladu sa potrebama Banke

Kako aplicirati
Prijave su otvorene do 25. 5. 2022. godine, a svi zainteresovani kandidati se na oglas mogu prijaviti OVDJE.

Nekompletne prijave neće biti uzete u obzir.
Kontaktiraćemo samo sa kandidatima koji uđu u uži izbor.